Pytania i odpowiedzi

Obrazy mogą zgłosić Państwo:

Tak! Obiekty wymagające konserwacji lub wymiany ramy nie będą dla nas przeszkodą – wszelkie prace możemy wykonać już we własnym zakresie i zlecić je współpracującym z nami konserwatorom i ramiarzom. Dla nas najważniejsze jest samo dzieło sztuki – nawet jeśli jest zniszczone lub nieoprawione może być dla nas bardzo wartościowe.

Wszystkie proponowane przez nas formy sprzedaży różnią się od siebie czasem potrzebnym do finalizacji transakcji oraz wysokością naszej prowizji:

  • jeśli zależy Państwu na czasie to najlepszą formą będzie sprzedaż gotówkowa rozliczana od razu w momencie w którym obraz dotrze do naszej siedziby.
  • jeśli chcieliby Państwo uzyskać możliwie najwyższą cenę niezależnie od czasu potrzebnego do sprzedania – obraz możemy przyjąć do sprzedaży galeryjnej w stałej cenie komisowej (transakcja zostanie rozliczona w momencie w którym obraz faktycznie zostanie sprzedany w galerii).
  • jeśli wspólnie uznamy, że oferowane dzieło jest unikatowe i wzbudzi szerokie zainteresowanie to możemy przyjąć je na nasze comiesięczne aukcje dzieł sztuki (jedynym ryzykiem jest wtedy konieczność ustalenia dość atrakcyjnej ceny wywoławczej mającej zachęcić jak największą liczbę kolekcjonerów do licytacji)

Wstępnej identyfikacji i oceny możemy dokonać na odległość na podstawie przesłanych zdjęć – jeśli będą one dobrej jakości będziemy w stanie dość precyzyjnie ocenić posiadanego przez Państwa dzieła sztuki. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń poprzez formularz na stronie / przez e-mail / MMS / Whats Appa. Obrazy którymi jesteśmy zainteresowani możemy odebrać od Państwa na terenie całej Polski przy pomocy wyspecjalizowanego kuriera.

Ocenę wartości posiadanych obrazów i dzieł sztuki mogą Państwo bez obaw powierzyć ekspertom pracującym dla naszej firmy – codziennie oceniamy i wyceniamy kilkanaście obiektów i mamy w tym wieloletnie doświadczenie. Wystarczy, że dostarczą Państwo obrazy i dzieła sztuki do naszej siedziby w Krakowie przy Rynku głównym lub prześlą nam dobrej jakości zdjęcia (przez formularz, e-mail, SMS, Whats App) a bez zbędnej zwłoki udzielimy Państwu informacji o wartości Państwa obrazów.

Wstępna identyfikacja i ocena obiektów leżących w kręgu naszych zainteresowań handlowych jest w naszym serwisie zawsze bezpłatna! Jeśli będziemy zainteresowani danym obrazem to złożymy Państwu ofertę opartą o aktualne ceny rynkowe. Jeśli nie będziemy zainteresowani zakupem – również poinformujemy Państwa o tym fakcie. Zapraszamy do kontaktu!

Płatności za dzieła sztuki najczęściej dokonujemy przelewem na wskazane konto, po wcześniejszym uzgodnieniu możliwa jest również płatność w gotówce, również przy odbiorze obiektu w Państwa miejscu zamieszkania. Jesteśmy elastyczni i gotowi do współpracy!

Malarstwo jest głównym obszarem naszych zainteresowań handlowych – ale nie jedynym! Skupujemy również autorskie rzeźby, rysunki, grafiki, ciekawe przykłady rzemiosła artystycznego i wiele rodzajów przedmiotów kolekcjonerskich (takich jak np. biała broń czy porcelanowe figurki). Jeśli nie są Państwo pewni czy będziemy zainteresowani danym przedmiotem – zachęcamy do zadania pytania drogą mailową lub telefoniczną!

Zgodnie z przepisami Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – przychód uzyskany ze sprzedaży rzeczy już używanych [tak ustawa określa towary jakimi są dzieła sztuki – przypis autora]nie generuje przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, jeśli sprzedaż rzeczy ruchomych następuje po upływie 6 miesięcy licząc od końca miesiąca, w którym dokonano ich nabycia.

Reasumując – jeśli są Państwo posiadaczami dzieła sztuki dłużej niż 6 miesięcy oraz jeśli sprzedaż dzieł sztuki nie są podstawą Państwa działalności gospodarczej to nie dochodzi do zaistnienia obowiązku podatkowego. Przychód uzyskany ze sprzedaży dzieła sztuki nie będzie w żaden sposób przychodem do opodatkowania.

Dodatkowo jeśli zawrą Państwo z naszą firmą umowę komisu – transakcja nie będzie obciążona 2% podatkiem od czynności cywilno-prawnych (PCC).

Szczegółowa WYCENA OBRAZÓW
Zapraszamy do prowadzonego przez nas serwisu zajmującego się wyłącznie opracowywaniem wycen antyków, obrazów i dzieł sztuki: wycenaobrazow.pl

Jeśli mają Państwo pytania lub są zainteresowani którąkolwiek z powyższych usług – prosimy o kontakt